arrow-left icon arrow-right icon behance icon cart icon chevron-left icon chevron-right icon comment icon cross-circle icon cross icon expand-less-solid icon expand-less icon expand-more-solid icon expand-more icon facebook icon flickr icon google-plus icon googleplus icon instagram icon kickstarter icon link icon mail icon menu icon minus icon myspace icon payment-amazon_payments icon payment-american_express icon ApplePay payment-cirrus icon payment-diners_club icon payment-discover icon payment-google icon payment-interac icon payment-jcb icon payment-maestro icon payment-master icon payment-paypal icon payment-shopifypay payment-stripe icon payment-visa icon pinterest-circle icon pinterest icon play-circle-fill icon play-circle-outline icon plus-circle icon plus icon rss icon search icon tumblr icon twitter icon vimeo icon vine icon youtube icon

NASZE WARTOŚCI

Nasz dom i nasze meble mówią wiele na nasz temat. Opowiadają historie o naszym stylu życia, wyborach i wartościach. Jeśli chcemy czuć się wśród nich dobrze, musimy zadać sobie pytanie - czy czujemy się tak samo dobrze z tym, jak powstały. Leshy to polska manufaktura, która tworzy ekologiczne meble z drewna z odzysku - dobre dla Ciebie i dla świata. Nie zależy nam jedynie na tym, żeby było ładnie. Nam chodzi o całość.

LESHY

Dawno, dawno temu w gęstwinach dzikiej puszczy żył Leshy. Opiekun lasu, potężna istota wielkością dorównująca najwyższym drzewom. Powiadano, że choć kapryśny, zawsze pomagał zagubionym wędrowcom, którzy szanowali przyrodę. Miejsca naznaczone jego obecnością stawały się swoistym sanktuarium - nie można było w nich szkodzić, w tym ścinać drzew. Dziś, mimo pełnej wiedzy, jak fundamentalne znaczenie ma ochrona środowiska, często zapominamy o tym, co dla Leshego było pewne i oczywiste. Troska o planetę, która daje nam życie, nie może być naszym odświętnym zmartwieniem. Dlatego nie jesteśmy kolejną firmą, która wykorzystuje dobra natury, nie dając nic w zamian.

JAK CHRONIMY LASY?

W XXI wieku przyroda nie obroni się sama. To my musimy o nią walczyć. Odpowiedź na pytanie, w jaki sposób możemy mieć pozytywny wpływ na środowisko, jest na szczęście prosta. Chcemy zostawić drzewa tam, gdzie ich miejsce - w lesie. Każde dojrzałe drzewo jest nieocenionym sojusznikiem w walce z globalnym ociepleniem. Dlatego produkujemy meble w sposób 100% ekologiczny i bierzemy na warsztat jedynie drewno z odzysku.

Świat jest pełen wysokojakościowych, starych desek, które w przeważającej ilości zostały użyte tylko raz. Regularnie wyrzuca się je razem z innymi odpadami (my lubimy się z #nowaste, dlatego z krótkich deseczek lub pozostałości po blatach robimy doniczki i inne domowe akcesoria) lub przeznacza na opał, by ostatecznie, pomimo ich ogromnego potencjału, jedynie zwiększyć degradację środowiska. To, co miało nam służyć, zaczyna szkodzić.

A przecież meble zrobione ze starych desek mogą przeżyć nas i kolejne pokolenia - w trakcie ich użytkowania można je naprawiać, a później ponownie przetwarzać. Dzięki temu są doskonałą wizytówką ekologicznej produkcji i urzeczywistnieniem idei recyklingu w najczystszej postaci.

Deski z odzysku są ekologiczne i trwałe, ale nie zapominajmy też o ich szczególnym wyglądzie. To nie jest mało znaczący szczegół - to ich cecha rozpoznawcza. Drewno nabiera szlachetności wraz z upływem czasu. Nic tak nie kształtuje struktury, słojów i różnorodnej palety barw jak właśnie natura - czas i deszcz, słońce lub wiatr. Nawet dziś, gdy technologia pozwala nam stworzyć niewyobrażalne produkty od zera, a światowa produkcja przyzwyczaja do zakupów “na już”, drewno woli swój slow life. Dlatego, sięgając po deski z odzysku, możesz mieć dwie rzeczy, których nie dostaniesz nigdzie indziej. Mebel, który będzie całkowicie unikalny. Mebel, który będzie świadczył o swojej historii samym swoim wyglądem. A to i tak nie wszystkie jego zalety.

ZDROWY DOM

Meble kupujesz, by czuć się dobrze we własnym domu. Dobrze, bezpiecznie i zdrowo. Nie zakładasz, że stolik, przy którym jesz śniadania, pracujesz lub spotykasz się ze znajomymi, może jednocześnie zatruwać powietrze w Twoim pokoju, wywoływać reakcje uczuleniowe czy zawierać substancje rakotwórcze. A może lepiej sprawdzić, czy na pewno tak nie jest?  

Meble ekologiczne to meble nietoksyczne. Wyróżniają się, bo w procesie obróbki są wykończone naturalnymi substancjami takimi jak wosk pszczeli czy tłoczony na zimno olej lniany, a nie syntetycznymi lakierami (ekologiczny olej, którego używamy, jest pozbawiany białek w procesie filtrowania, dzięki czemu skuteczniej odżywia drewno). To meble, w których nie znajdziesz płyt wiórowych, laminowanych czy kleju i znajdującego się w nich szkodliwego formaldehydu. Dlatego w Leshym tworzymy ekomeble wyłącznie z litego drewna, łączone białym klejem bez formaldehydu i zaimpregnowane naturalnie. Dzięki temu pozbawione są szkodliwych, chemicznych substancji, są bezpieczne w kontakcie ze skórą i żywnością, dobre dla ciebie, twoich przyjaciół, dzieci i zwierząt. Chcemy dać ci gwarancję, że nie będą niszczyć powietrza ani twojego zdrowia. My to wiemy i ty też to wiedz - meble w ekologicznym domu mają nie tylko ładny wygląd, ale i zdrowe wnętrze.

DLACZEGO POLSKIE MATERIAŁY?

Jako Leshy sięgamy do naszego słowiańskiego rodowodu. Doceniamy to, skąd pochodzimy, dlatego wykorzystujemy drewno z odzysku pochodzące z polskiej ziemi. Dodatkowo, nasze rodzime gatunki są równie piękne co te egzotyczne, a nie muszą pokonać tysięcy kilometrów w drodze do naszego warsztatu. Dzięki temu, że tworzymy produkty lokalne, nie przykładamy ręki do zwiększenia śladu węglowego - a ty, kupując świadomie, też tego nie robisz.